web analytics
  • ЛінкТелекомСервіс | LinkTelecomService

Гроза

Захисти свій комп'ютер від виходу з ладу під час грози !!! 

foto udar-molnii

Гроза - це стихійне лихо. З кожним роком ризик постраждати не лише морально, але і матеріально від грози зростає.
Під час грозової активності на електричні локальні мережі діють електростатичні поля, поля незавершених хмарних розрядів, електромагнітні наведення, пов'язані зі струмом каналу блискавки і її відгалужень, струми, які розтікаються в землі через систему заземлень і потрапляють у ланцюги локальних мереж.
Небезпечні для електронних пристроїв напруги при розрядах блискавок знаходяться у всіх лініях : телефонних і комп'ютерних мережах , мережах кабельного і супутникового телебачення та мережах постачання електроенергії .  Це можуть бути лінії в офісі, будинку, квартирі або повітряні лінії між будинками. Від дій блискавки не завжди застраховане навіть те обладнання, яке підключене до ліній, прокладених у підземних комунікаціях.
Основними видами впливів грозових імпульсів на локальне мережеве обладнання є:
-Електростатичний вплив - пов'язаний з впливом електростатичних полів передгрозового періоду і незавершеного хмарного грозового розряду.
-Електромагнітний вплив - пов'язаний з індукційним впливом каналу блискавки на мережеві кабелі при відстанях, порівнянних з довжиною каналу.
-Гальванічний вплив - пов'язаний з розтіканням в землі струмів блискавки і частковим їх відгалуженням у ланцюги локальних мереж через систему заземлення.
-Вплив струму блискавки - пов'язаний з прямим попаданням блискавки в кабель
Безумовно, розряди блискавки матимуть значний вплив на роботу нашого мережевого обладнання та мережевої карточки, яка встановлена у вашому комп'ютері, тому при роботі в грозовий період пропонуємо вам врахувати такі рекомендації:
-не варто працювати за комп'ютером під час грози та навіть її наближення;
-після закінчення роботи комп'ютера відключайте кабель з мережевої карти , Wi-Fi роутера, антени чи іншого додаткового обладнання .
Сподіваємось, що наданні поради допоможуть Вам зберегти свою техніку під час періодів грозової активності.

 

За пошкодження Вашого устаткування адміністрація мережі відповідальності не несе!!!