Як збільшити швидкість Інтернету

Не варто сподіватися на диво і намагатися збільшити швидкість інтернету більше, ніж швидкість заявлена провайдером. Ця стаття розрахована на те, щоб пояснити вам як збільшити швидкість інтернет з’єднання шляхом включення прихованих функцій комп’ютера, і відключенням непотрібних служб.

  1. Мало хто знає, що за умовчанням Windows резервує на потреби системи близько 20% пропускної спроможності від загальної швидкості інтернет з’єднання, це перше що може обмежувати швидкість інтернет на комп\’ютері, тобто ви з ходу втрачаєте близько однієї п’ятої від загальної швидкості інтернету. Як відключити цю функцію? Тиснемо Win + R, у вікні пишемо gpedit.msc і тиснемо ок. У груповій політиці, яка відкрилася шукаємо: Конфігурація комп’ютера>> Адміністративні шаблони>> Мережа>> Диспетчер пакетів QoS>> Обмежити резервовану пропускну здатність.

Подвійним кліком відкриваємо знайдену вкладку, дивимося параметри. Якщо стоїть параметр не заданий або відключений, не поспішайте радіти, в обох випадках система резервує свої 20%, хто сумнівається, що це впливає на швидкість, читаємо вкладку пояснення. Включаємо параметр і залишаємо інтернету для системи рівно стільки скільки хочемо, це може бути 1% а може бути і нуль.

  1. Друге що впливає на швидкість, це обмеження на кількість напіввідкритих з’єднань (half-open), яке було введено компанією Microsoft для того щоб зменшити швидкість розповсюдження вірусів з зараженого комп’ютера, а також зменшити ймовірність участі ПК в DoS-атаках.

Суть обмеження швидкості полягає в тому, що комп’ютеру забороняється мати більше 10 одночасних напіввідкритих вихідних з’єднань. Коли досягає межа підключень нові спроби підключень ставляться в чергу.

Таким чином, ми маємо фактично обмежену швидкість підключення до інших комп’ютерів, що негативно позначається на роботу інтернету в декількох програмах одночасно, а також P2P клієнтів типу uTorrent . Обмеження швидкості інтернет поширюється тільки на вихідні з’єднання і ніяк не впливає на швидкість вхідних з’єднань. Переглянути чи є у вас обмежені напіввідкриті з’єднання їх кількість, а також зняти обмеження вам допоможе утиліта Half-open limit.

  1. У багатьох встановлені програми та й самому Windows, стоїть за умовчанням перевірка доступності оновлень що прямим чином впливає на інтернет, програми які нишком їдять наш з вами трафік при кожному підключенні до мережі. Їх творці не особливо беруть до уваги у скільки це вам обходиться, в той час як на комп\’ютері встановлено кілька десятків додатків. Але в багатьох програмах цю функцію можна просто відключити, що і раджу вам зробити.

Є особливо важкі випадки, програми в яких це неможливо зробити наприклад фотошоп. кожне оновлення якого важить приблизно 60 мегабайт. Тут на допомогу приходить файрвол за допомогою якого можна не тільки блокувати доступ в мережу певних програм, а й подивитися які саме програми рвуться оновлюватися.

  1. Завжди варто враховувати швидкість віддачі сайту з якого ви качаєте.

Тобто, якщо вам віддають файл зі швидкістю 2Кб в секунду, навіть якщо ви побіжите до провайдера і купите гігабітний канал, завантажувати цей файл ви будете все одно по 2Кб в секунду. Ніякі міфічні програми для збільшення швидкості інтернет вам не допоможуть у цьому.

Вихід з цієї ситуації один, не качати файли з повільних сайтів, а у випадку зі скачуванням великих файлів, наприклад фільмів використовувати P2P програми типу utorrent, за умови що він правильно налаштований. Принаймні у вас завжди буде можливість докачати файл до кінця при будь-якій швидкості.

  1. Завжди варто пам’ятати, що при невеликій швидкості інтернет один файл ви скачаєте швидше, ніж кілька. Тобто, ваша загальна швидкість ділиться на кількість завантажуваних файлів.
  2. Ну і якщо зі швидкістю інтернету у вас зовсім туго, рекомендую використовувати інтернет – оглядач Opera для перегляду сайтів. Цей браузер має вбудовану функцію турбо, яка дозволяє стискати сторінки під час перегляду. При цьому економить трафік і істотно підвищує швидкість завантаження сторінок.

У такий спосіб ви можете, як значно зменшити свої витрати на інтернет, так і зробити швидкість швидше і стабільніше.

Інформацію розміщено для ознайомлення